Verrutol Fiyat

Verrutol fiyat, Sağlık Bakanlığı’nın ilaçlarda uygulamış olduğu döviz kuruna göre değişkenlik göstermektedir. Bu kurda yapılacak değişikliğe bağlı olarak bütün ilaçların fiyatları gibi Verrutol fiyatı da değişmektedir.

Verrutol Fiyat Ne Kadar?

Verrutol fiyat, 103,41 TL’dir. 2024 yılı için güncel rakam bu şekildedir.

Verrutol, 2022 yılının son bölümünden itibaren zamlanmaya başlamıştır. Bu dönemde ilacın fiyat 40 TL seviyelerindeyken, art arda gelen zamlar nedeniyle fiyatı 100 TL barajını aşmış ve 103 TL olmuştur. Ayrıca buradaki rakam, Verrutol reçetesiz fiyat olarak ifade edilebilir.

Verrutol Fiyat Ne Kadar?

Verrutol Nedir?

Verrutol, 1 gram çözelti içerisinde 100 mg salisilik asit ve 5 mg 5-Florourasil bulunan bir ilaçtır. Siğil ilaçları grubu içerisinde yer alır. Buradan da anlaşılacağı üzere siğil tedavisinde kullanılır. Amber rengi cam şişede bulunan ilacın kapağında fırça vardır. Kendinden fırçası sayesinde deri üzerine kolay bir şekilde uygulanabilmektedir.

İlacın içerisinde yer alan yardımcı maddeler; DMSO, etil asetat, etanol, poli ve piroksilin şeklindedir. Etken maddeler ve yardımcı maddeler, bu çözeltinin tedavi sürecinde etkili sonuçlar vermesini sağlamaktadır.

Verrutol Ne İşe Yarar?

Verrutol, bir siğil ilacıdır ve direkt olarak deri üzerine uygulanmaktadır. Siğiller, virüslere bağlı olarak oluşmaktadır. Genellikle parmaklarda ve ellerin dış bölümlerde ortaya çıkmaktadır. Virüs kaynaklı olduklarından dolayı bulaşmaları çok kolaydır. Tedavi edilmediklerinde hızlı bir şekilde yayılabilirler. Bundan dolayı tedavilerinin zaman geçirilmeden yapılması gerekir.

Bu ilacın etken maddeleri, siğilin büyümesini engellemekte ve tedavi edilmesini sağlamaktadır. Bu işlemin gerçekleştiren temel madde 5-Florourasil olup, bu madde direkt olarak siğillerin içine girememektedir. Bunu salisilik asit, ilgili bölgeyi yumuşatarak sağlamaktadır. İki etken maddenin birlikte çalışma sonucunda tedavi gerçekleşmektedir.

Verrutol Nasıl Kullanılır?

Verrutol, 1 yaşından küçük çocuklara uygulanmaz. 1 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler için uygun bir ilaçtır. İlacın sadece siğilin olduğu yere uygulanması, bu süreçte sağlıklı dokulara sürülmemesi gerekir. Siğilin büyüklüğüne göre kapaktaki fırça veya kulak çöpü kullanılabilir. Daha küçük siğiller için kürdan ve benzeri eşyalar da kullanılabilir.

Tırnak bölgesine yakın siğillere ilacı uygularken, tırnak yataklarına temas etmemesine özellikle özen göstermek gerekir. Tedavi süresi 6 hafta olup, gerekli görülmesi durumunda tedavi 1 hafta daha uzatılabilir.

İlacı uyguladıktan sonra ilgili bölgede ince bir tabaka oluşabilir. Bir sonraki uygulamadan önce bu tabakayı o bölgeden almak gerekir.

Verrutol Yan Etkileri

Verrutol’ün çok yaygın, yaygın ve yaygın olmayan yan etkileri vardır. Bunların ortalama olarak görülme olasılıkları; çok yaygın yan etkilerde %10, yaygın yan etkilerde %1-9, yaygın olmayanlarda ise %0,05 şeklindedir.

Çok yaygın olan Verrutol yan etkileri; kızarıklık, iltihap, tahriş, ağrı, yanma hissi ve kaşıntıdır. Yaygın olanlar; baş ağrısı, deride pullanma ve uygulama bölgesinde reaksiyonlar şeklindedir. Yaygın olmayanlar ise gözde kuruluk, gözde kaşıntı, gözyaşında artma şeklindedir.

Söz konusu yan etkilerin tamamı ciddidir ve hastaların bu durumu mutlaka doktorlarına bildirmeleri gerekir.

Verrutol Reçetesiz Alınır Mı?

Verrutol, reçetesiz olarak satın alınabilir. Bu şekilde satın alındığında 103 TL ödeme yapılması gerekir.

Verrutol Eczane Fiyatı Ne Kadar?

Verrutol’un eczane fiyatı 103 TL’dir. Reçetesiz olarak almak isteyenlerin bu rakamı karşılaması gerekir.

Verrutol SGK Karşılıyor Mu?

Bu solüsyonu SGK karşılamamaktadır. Birçok siğil ilacı gibi Verrutol da SGK ödeme listesinde yer almamaktadır.

Verrutol Solüsyon Ne İşe Yarar?

Verrutol, siğil tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Direkt olarak deri üzerine uygulanır.


Parol Fiyat

4.9/5 - (7 oy verildi.)

Yorum yapın